Jak dobrać strój kąpielowy do figury?

Letnie miesiące to czas, kiedy znacznie częściej eksponujemy swoje ciało. Wyjazd nad morze, jezioro lub po prostu wizyta na basenie czy opalanie się wymagają od nas odpowiedniego stroju. Dużo osób nieposiadających idealnej figury, czuje się skrępowana. Zupełnie niepotrzebnie! Aby czuć się komfortowo i wyglądać dobrze nawet w tak odsłaniającym ciało ubraniu, należy odpowiednio dobrać strój do sylwetki. Wyróżnia się cztery podstawowe typy sylwetek damskich: klepsydrę, gruszkę (trójkąt), jabłko oraz odwrócony trójkąt. Do każdego z nich pasuje inny rodzaj bikini. 

Typy sylwetki a rodzaje strojów

Jeżeli ramiona są tej samej szerokości co biodra, a talia jest szczupła, to jest to figura określana mianem klepsydry. Takie kształty zapewniają duży wybór kostiumów plażowych. Wybór tego jedynego będzie zależeć głównie od wielkości biustu. Decydując się na jednoczęściowy strój z wycięciami w talii, można podkreślić w figurze to, co najlepsze. Wzorzyste bikini też będzie świetnym rozwiązaniem.

Na pewno jest wiele kobiet, które zadawały sobie pytanie – jak dobrać strój kąpielowy do figury gruszki? Ten typ charakteryzuje się niewielkim biustem, większą dolną partią ciała, a w niektórych przypadkach większym brzuchem. W takiej sytuacji trzeba wybrać taki strój, aby zrównoważyć proporcje. Najlepiej postawić na jasną, przyozdobioną górę. Decydując się na biustonosz push-up można wyrównać różnicę pomiędzy wielkością piersi a bioder. Dół lepiej wybrać w ciemniejszym, stonowanym kolorze. Wskazane są szorty lub figi, odradzane natomiast wycięte majtki.

Jabłko ma krągłe ramiona, brzuch i pośladki. Jednak jego zaletą są ładne, szczupłe nogi. Jeśli jesteś jabłkiem, wybierz strój tankini, jedno lub dwuczęściowy. Nogi można podkreślić za pomocą mocno wyciętego dołu stroju.

Kobietom z figurą typu odwrócony trójkąt poleca się podkreślać dekolt i optycznie dodawać objętości dolnym partiom ciała. Figi w skomplikowane wzory, ze spódniczką lub frędzlami będą najlepsze dla wąskich bioder. Dobrze sprawdzą się stroje na jedno ramię. W przypadku większego biustu wskazane jest wybierać biustonosze wiązane na szyi z fiszbinami. Szersze ramiączka spowodują wrażenie węższych ramion. To pożądany efekt!

Jak dobrać rozmiar stroju kąpielowego?

Aby strój kąpielowy prezentował się nienagannie, trzeba zwracać uwagę nie tylko na jego krój i kolor, ale także rozmiar. W przypadku strojów dwuczęściowych najbezpieczniejszą opcją jest dobranie oddzielnie góry i dołu. Jak dobrać strój kąpielowy jednoczęściowy? Warto zmierzyć go przed zakupem i wybrać ten, wykonany z elastycznego materiału dopasowującego się do sylwetki. Gdy wybieramy strój kąpielowy przez Internet, należy zapoznać się z tabelami rozmiarów umieszczonymi na stronach sklepów. Warto sprawdzać je za każdym razem, gdyż dla różnych modeli, mogą być inne wymiary. Jeśli mimo wszystko zamówiony strój kąpielowy będzie miał nieodpowiedni rozmiar, istnieje możliwość zwrotu zakupionych produktów i wymiana na inne.

Strój kąpielowy jednoczęściowy czy dwuczęściowy?

Stroje kąpielowe jednoczęściowe w większości przypadków są przeznaczone do noszenia na basenie. Ich dopasowany kształt pomaga w swobodnym pływaniu dzięki temu, że nie krępują ruchów. Ich kolejną zaletą jest to, że nie zsuwają się. Dzięki temu, że zakrywają znaczną partię ciała, mogą kamuflować to, czego nie chciałybyśmy eksponować. Niestet,y jak wszystko, takie stroje posiadają również wady. Nie są najlepszym wyborem do opalania. Ponadto trudniej jest dobrać idealny rozmiar, przez co mogą odstawać w niektórych miejscach.

Stroje kąpielowe dwuczęściowe są zdecydowanie częściej wybierane na plażę. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim dlatego, że w sklepach jest zdecydowanie więcej modeli bikini niż strojów jednoczęściowych. Dodatkowym atutem jest to, że można w nich równomiernie się opalić. Możliwość zakupienia dołu i góry kostiumu oddzielnie powoduje, że łatwiej dopasować prawidłowy rozmiar. Jakie są wady? Kostium może przeszkadzać podczas pływania. Kobietom z dodatkowymi kilogramami trudniej będzie w takim stroju ukryć mankamenty figury. Strojami wyszczuplającymi sylwetkę są te jednoczęściowe.

Oba rodzaje strojów posiadają szereg zalet i wad. Wybór modelu zależny jest od miejsca, w którym chcemy go nosić, formy spędzania czasu oraz posiadanej figury.